دستگاه های لیزر موهای زائد را از دو منظر می توان مورد بررسی قرار داد و از این رو انواع مختلفی برای آنها در نظر گرفت. در نگاه نخست انواع دستگاه های لیزر موهای زائد را با توجه به محدوده ی طول موجی که به کار می گیرند دسته بندی می کنند. نگاه دوم دسته بندی دستگاه های لیزر موهای زائد با توجه به نوع کاربری آنها را شامل می شود و منجر به دسته بندی آنها به دو نوع مطبی و خانگی می گردد. ابتدا انواع دستگاه های لیزر موهای زائد را از منظر تفاوت در محدوده طول موج آنها مورد بررسی قرار می دهیم.

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

چندین طول موج از انرژی لیزر برای از بین بردن مو استفاده می شود، از نور مرئی تا تابش نزدیک مادون قرمز. این لیزرها با طول موج خود، اندازه گیری شده در واحد نانومتر (nm) مشخص می شوند.

 دستگاه لیزر موهای زائد مطبی

لیزر بکار رفته

طول موج (nm)

منبع نوری

نوع پوست مناسب آن

آرگون

488 یا 5/514

فیروزه ای/ سبز

دیگر استفاده نمیشود

روبی

3/694

قرمز

روشن

الکساندرایت

755

نزدیک مادون قرمز

تمام انواع پوست

دایود

810

نزدیک مادون قرمز

روشن تا متوسط

Nd: YAG

1064

مادون قرمز

تیره

IPL

650

لیزر نیست

روشن تا متوسط

 

عرض پالس (یا مدت زمان لیزر) یکی از مهمترین ملاحظات در این روش است. هنگام تلاش برای از بین بردن فولیکول های مو، هدف اصلی سلول های جوانه زا می باشد که در سطح محور مو زندگی می کنند. انرژی نور توسط ملانین درون مو جذب شده و گرما ایجاد می شود.

سپس گرما به سمت سلولهای جوانه زده می رود. تا زمانی که دمای کافی برای زمان لازم این پروسه حفظ شود، این سلول ها با موفقیت از بین می روند. این مورد مسئله ای کاملاً حیاتی است و به عبارتی تنها دستیابی به دمای لازم کافی نیست مگر اینکه در مدت زمان مناسب در آن درجه حرارت نگهداری شود. تایید این گفته در منابع علمی معتبر توسط معادله نرخ ارنیوس قابل درک می باشد. در حقیقت دلیل اصلی عدم موفقیت در از بین بردن موهای زائد توسط لیزر صرفاً این است که دستگاه مورد استفاده قادر به تولید دمای مطلوب و در زمان مناسب نیست.

اندازه لکه، یا عرض پرتوی لیزر، به دلیل تأثیر پراکندگی در لایه پوستی، مستقیماً بر عمق نفوذ انرژی نور تأثیر می گذارد. قطر پرتوی بزرگتر یا دستگاه هایی که دارای اسکن خطی هستند منجر به رسوب عمیق تر انرژی می شوند و از این رو می توانند باعث افزایش درجه حرارت در فولیکول های عمیق تر شوند.

تسلط یا تراکم انرژی از دیگر موارد مهم است. فلورانس در واحد ژول در هر سانتی متر مربع اندازه گیری می شود. اهمیت این موضوع از آنجایی روشن می شود که بایستی انرژی لازم و به اندازه کافی بالا برای درمان مهیا شود تا منجر به گرم شدن فولیکول ها گردد و از این طریق آنها را از تولید مو غیرفعال نماید.

انواع لیزر موهای زائد

در بهترین دستگاه های لیزر موهای زائد خنک کننده اپیدرمالی تعبیه شده است که باعث افزایش روان شدن و کاهش درد و عوارض جانبی بخصوص در پوست های تیره می شود. این خنک کننده سه نوع سرمایش ایجاد می کند:

-        خنک کننده تماس: از طریق دهانه ای که با گردش آب یا خنک کننده داخلی دیگر عمل خنک کنندگی را انجام می دهد. این نوع خنک کننده تاکنون کارآمدترین روش برای محافظت از اپیدرم شناخته شده است. در این مورد دهانه های از جنس یاقوت کبود بسیار رسانا تر از کوارتز هستند.

-        اسپری کریوژن: بلافاصله قبل و یا بعد از پالس لیزر، مستقیماً روی پوست اسپری می شود.

-        خنک کننده هوا: هوای سرد اجباری در منفی 34 درجه سانتی گراد ایجاد می کند.

در اصل، مهمترین پارامتر خروجی در هنگام درمان مو (و سایر شرایط پوست) تراکم قدرت است که به عبارتی ترکیبی از انرژی، قطر لکه و مدت زمان پالس را شامل می شود. این سه پارامتر تعیین می کنند که در صورت جذب انرژی نور توسط کروموفور بافت، چه ملانین و چه هموگلوبین چه اتفاقی می افتد و میزان بافت آسیب دیده با ترکیب دما / زمان مشخص می شود.

همانطور که در بالا بدان اشاره شد از منظری دیگر دستگاه های لیزر موهای زائد به دودسته خانگی و مطبی تقسیم می شوند:

تصاویری از نمونه های این دو نوع دستگاه در زیر آورده شده اند اما این دستگاه ها علاوه بر تفاوت در ظاهر چه تفاوت های دیگری با یکدیگر دارند؟ تفاوت اول در مورد قیمت و هزینه تمام شده لیزر موهای زائد با هریک از این دستگاه هاست. واضح و مبرهن است که دستگاه های لیزر خانگی تفاوت فاحشی در مورد هزینه با دستگاه های لیزر حرفه ای و مطبی دارند. کمینه قیمت تمام شده لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه های لیزر مطبی در طی 6 تا 8 جلسه بیش از 900 دلار خواهد شد در حالی که قیمت بهترین دستگاه های لیزر خانگی که مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیز هستند چیزی حدود 300 تا 400 دلار می باشد. همچنین تفاوت دیگری که در این مورد وجود دارد اثرگذاری با توجه به نوع پوست می باشد.

دستگاه های لیزر خانگی تنها بر روی پوست های روشن تا متوسط یعنی نوع پوستی 1 تا 4 تاثیر گذارند و جوابگوی پوست های تیره تر نیستند. همانگونه که در جدول ابتدای متن نیز آورده شده است پوست های تیره تر بایستی از دستگاه های حرفه ای و مطبی نوع Nd: YAG استفاده کنند تا تاثیر مطلوب را مشاهده نمایند.

تفاوت سوم اینکه مسلماً راحتی استفاده از دستگاه های لیزر خانگی نسبت به انواع مطبی بسیار بیشتر است و سهولت حمل و جا به جایی آن به تمام نقاط بدن و در زمان دلخواه وجود دارد. در مورد مدت زمان لازم برای اثرگذاری نیز باید گفت دستگاه های لیزر خانگی را بایستی نسبت به دستگاه های لیزر مطبی به مدت بیشتری استفاده کرد تا نتیجه مطلوب از آن را مشاهد کرد.

قیمت و خرید دستگاه لیزر مطبی

خرید دستگاه لیزر مطبی می تواند از طریق مراجعه به وب سایت ها و فروشگاه های مجازی معتبر و فعال در زمینه فروش وسایل و تجهیزات پزشکی لیزر و زیبایی صورت پذیرد. در این فروشگاه ها اقلام کالایی بروز و مدرن و دستگاه های برای انجام بهترین لیزر موهای زائد یافت می شوند. قیمت تمامی دستگاه ها و تجهیزات مورد عرضه در این فروشگاه ها اعم از قیمت دستگاه لیزر موهای زائد مطبی و خانگی از طریق مراجعه به وب سایت و تماس با اپراتورهای آنها امکان پذیر است. در صورت تمایل به خرید اینترنتی دستگاه لیزر موهای زائد دست دوم تاکید اکید می شود که به صورت حضوری تمامی جزئیات دستگاه مورد بررسی قرار گرفته و سپس اقدام به خرید نمایید.

قیمت لیزر موهای زائد مطبی

اجاره دستگاه لیزر مطبی

گروه لیزر ایرانیان یکی از معتبرترین وب سایت ها و فروشگاه های عرضه کننده دستگاه های لیزر موهای زائد است که علاوه بر فروش، در زمینه اجاره دستگاه های لیزر موهای زائد ازجمله اجاره دستگاه دایود و اجاره دستگاه shr نیز فعالیت می کند. این دو دستگاه نسبت به سایر دستگاه های لیزر موهای زائد پرطرفدارتر بوده و جدیدترین تکنولوژی برای حذف موهای زائد در آنها به کار رفته است. پزشکان گرامی و سایر متقاضیان استفاده از دستگاه های لیزر دایود، shr و سایر دستگاه ها می توانند با بهره مندی از خدمات گروه لیزر ایرانیان با خرید یا اجاره این دستگاه ها از بهترین و بروزترین دستگاه های لیزر موهای زائد در مطب خود استفاده کنند. متخصصین مجرب گروه لیزر ایرانیان هرگونه راهنمایی و مشاوره ای در زمینه خرید یا اجاره انواع دستگاه های لیزر را انجام می دهند. آمارها غالبا حاکی از رغبت بیشتر مردم ایران به استفاده از دستگاه لیزر دایود به علت نتایج مطلوب آن را دارد و بیشتر پزشکان این نوع را برای اجاره یا خرید انتخاب می نمایند.

مشاوره خرید

همانگونه که گفته شد استقبال از خرید و اجاره لیزر دایود نسبت به سایر دستگاه ها بیشتر است. توصیه گروه لیزر ایرانیان در مورد اجاره یا خرید دستگاه لیزر موهای زائد دایود توجه ویژه به هندپیس به عنوان گرانترین قسمت دستگاه می باشد چرا که آسیب به این بخش از دستگاه برابر با بی ارزش شدن دستگاه و به بار آورنده خسارت بالایی می باشد.

خرید دستگاه لیزر مطبی

قبل از خرید یا اجاره با مهارت  و شناخت کافی از دستگاه های لیزر به ویژه دستگاه لیزر دایود به مراکز عرضه این دستگاه ها مراجعه نمایید یا در صورت نداشتن مهارت کافی همراه با یک شخص کاربلد دیگر به فروشگاه بروید تا از عملکرد صحیح و سلامت هندپیس دستگاه اطمینان حاصل کنید. اما درمورد استفاده از خدمات گروه لیزر ایرانیان این اطمینان به شما داده می شود که کارشناسان مجرب این گروه در رابطه با راهنمایی های کافی در مورد نحوه کارکرد و اطلاعاتی مقدماتی در مورد دستگاه ها شما را یاری کرده و آموزش های لازم را به هنگام خرید لیزر یا اجاره به شما می دهند ولی باز این موضوع دلیلی بر اقدام ناشیانه و با اطلاعات و تجربه ناکافی شما نمی باشد.

هدف گروه لیزر ایرانیان کسب رضایت حداکثری پزشکان محترم و همکاران فعال در زمینه فروش و اجاره دستگاه های لیزر موهای زائد می باشد. خالق زیبایی، زیباست و زیبایی ها را دوست دارد.