1.مشخصات و خرید دستگاه لیزر SHRزدودن موهای زائد در صدر کارهای مربوط به مراقبت از پوست و زیبایی قرار دارد و طبیعتا ساده ترین و سریع ترین روش برای این کار، استفاده از لیزر است. لیزر موهای زائد در مدت زمان بسیار کمی نتیجه مطلوب را ارائه میدهد و در اکثر موارد به طور دائم این موها را از بین برده و پوستی روشن و شفاف به جا می گذارد. برای گرفتن بهترین نتیجه در مدت زمان کوتاه، بهتر است پس از مشورت با دکتر پوست خود این کار را با بهترین لیزر موهای زائد انجام دهید. یکی از این دستگاه ها که به عنوان دستگاه لیزر موهای زائد مطبی استفاده می شود، دستگاه لیزر اس اچ آر  SHR است.

قیمت و هزینه لیزر موهای زائد

عملکرد دستگاه لیزر اس اچ آر :

این دستگاه با سیستم  Harmony XL Pro  کار می کند، یعنی فولیکول های مو را با متمرکز کردن پرتوهای نوری از بین می برد. این پرتوهای نوری با طول موج انرژی خود ملانین موجود در فولیکول مو را گرم می کنند و به این ترتیب موها از ریشه و به طور دائمی از بین می روند. از مزایای لیزر SHR این است که با تاثیر بر  قسمتهای زیرین پوست، سطح آن را از آسیب محافظت کرده و روشی بدون درد و سوزش محسوب می شود. همچنین دستگاه لیزر SHR خنک کننده مخصوص دارد و از گرم شدن بیش از حد پوست و سوختن آن جلوگیری می کند بنابراین نیازی به بی حسی موضعی پوست نیست. دستگاه لیزر SHR هیچ محدودیتی در استفاده ندارد و هم برای نواحی حساس و قسمتهایی با پوست نازک مناسب است و هم برای نواحی وسیع تر بدن مثل ساق پا و پشت کاربرد دارد.

 

مزایای دستگاه لیزر اس اچ آر :

 
در برخی موارد لیزر موهای زائد برای پوست های تیره پاسخ نمی دهد اما دستگاه SHR برای هر نوع رنگ پوست در طیف تیره و روشن و برای هر نوع جنسیت و ... مناسب است و نتیجه مطلوب را برای شما تضمین می کند. ممکن است پوستهای تیره تر نیاز به تعداد جلسات بیشتری داشته باشند اما در نهایت معمولا بین 6 تا 8 جلسه برای رفع دائمی موهای زائد به وسیله دستگاه SHR کافی است. به دلیل اینکه دستگاه SHR با انرژی کم اما فرکانس بالا ملانین و فولیکول را گرم می کند،  در طولانی مدت با ذخیره این انرژی و ضعیف شدن ریشه مو، حتی موها ضخیم نیز از بین رفته و پوستی صاف و روشن بر جا می ماند.

 

بسته به نوع پوست، تحت تاثیر قرار گرفتن فولیکول ممکن است اندکی قرمزی در پوست ایجاد کند که در زمان کوتاهی از بین می رود اما واکنش هایی مانند تاول و سوختگی و تغییر رنگ در روش SHR ایجاد نمی شود زیرا قبل از اینکه لیزر با پوست برخورد کند، سر خنک کننده سطح پوست را خنک میکند و واکنش آن را نسبت به لیزر متعادل می کند.  از مشخصات دستگاه SHR  که آن را متمایز می کند، طول موج نور مورد استفاده در این دستگاه است. SHR نوری با طول موج 690 نانومتر را به صورت پالس های رفت و برگشتی به عمق پوست می فرستد. اما طول موج دستگاه های دیگر بیشتر است و موجی سوختگی و واکنش سطح پوست می شود.

همچنین درد کمتری در این روش احساس می شود به این دلیل که ملانین با دریافت انرژی کمتر از طول موج پایین و پالس های کوچک، به تدریج و به میزان کم تحت تاثیر قرار میگیرد. انواع مو حتی موهای نازک، انواع پوست حتی پوستهای کک مک دار و ... به دستگاه لیزر SHR واکنش مناسبی نشان می دهند بنابراین میتوان گفت یکی از بهترین دستگاه های لیزر مطبی، SHR است و می توانید برای خرید لیزر موهای زائد با خیال راحت این دستگاه را انتخاب کنید.

 

2. مشخصات و خرید دستگاه لیزر دایود :

 
در بسیاری از روشهای زدودن موهای زائد، پس از مدتی موها ضخیم تر شده و این کار به برنامه ای همیشگی تبدیل می شود. اما رفع موهای زائد به وسیله لیزر روشی ایمن و کارآمد است و به همین دلیل دستگاه های متفاوت و متنوعی برای این کار به بازار ارائه شده است. گاهی این روش باعث بروز عوارضی نظیر سوختگی، تاول، لکه شدن پوست و تغییر رنگ آن و ... می شود. اما اگر به دنبال روشی برای لیزر موهای زائد هستید که کمترین عوارض را داشته باشد، می توانید دستگاه لیزر دایود را انتخاب کنید. شیوه کار این دستگاه به گونه ای است که با استفاده از دسته اشعه نور تاثیر بسزایی در رفع طولانی مدت و دائمی موها می گذارد.

 

عملکرد دستگاه لیزر دایود :

 لیزر دایود از طریق فوتوترمولیز، شعاع نور قرمز مطلق را برای گرم کردن فولیکول مو  متمرکز می کند. نور قرمز مطلق، بیشترین اثر را در گرم کردن فولیکول و از بین بردن ریشه مو دارد بنابراین دستگاه لیزر دایود با تاباندن این نور به ریشه، آن را در ملانین ذخیره می کند. لیزر دایود پالس های نور قرمز مطلق را در محدوده طول موج 800 تا 810 نانومتر می تاباند و این طول موج بلند با نفوذ به عمق فولیکول بیشترین تاثیر را بر از بین بردن دائمی موها می گذارد و به سطح پوست آسیبی وارد نمی کند. این دستگاه تاثیر بسیار خوبی بر پوستهای تیره و موهای ضخیم دارد.

 لیزر دایود برای موهای زائد

نوعی از دستگاه لیزر دایود نیز با عملکردی یکسان و طول موج متفاوت در بازار موجود است که به دستگاه لیزر الکس دایود معروف است. این دستگاه طول موج های متفاوتی را تولید کرده و برای طیف وسیع تری از انواع پوست و مو کاربرد دارد. کاربرد دسته های شعاع نور در دستگاه لیزر دایود باعث میشود که ناحیه بیشتری از سطح پوست را تحت تاثیر قرار دهد و نیز تعداد پیاز موی بیشتری را هدف بگیرد بنابراین مدت زمان لیزر موها با این دستگاه بسیار کم است و به سرعت نتیجه مطلوب را ارائه می دهد.

بنابراین تعداد جلسات کمتری نیز برای رفع دائمی موها مورد نیاز است همچنین اثربخشی این روش به میزان قابل توجهی بالا است و به صورت دائمی موها را از بین می برد. در صورتی پوست بسیار حساس و نازک باشد ممکن است در مواردی التهاب یا سوزش بسیار مختصری در آن ناحیه ایجاد شود که در عرض چند دقیقه رفع شده و اثر آن از بین می رود. همچنین برای کاهش عوارض دیگر نیز قبل از لیزر موهای زائد با پزشک متخصص پوست خود مشورت کنید.

برای انواع پوست و مو معمولا 8 تا 10 جلسه نتیجه بخش است اما در هر حال این مدت به نوع پوست و ضخامت موها و ... بستگی دارد و برای هر فرد متفاوت است. به هر حال کارایی و عملکرد این روش بالا است و برای خرید دستگاه لیزر دایود می توانید با خیال راحت اقدام کنید .

 

مشاوره خرید دستگاه لیزر :

اگر به فکر خرید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی هستید، توجه داشته باشید که عملکرد مناسب لیزر به رنگ پوست شما وابسته است . بنابراین دستگاهی را انتخاب کنید که سنسور تشخیص رنگ داشته باشد که بتوانید هماهنگ با رنگ پوست خود لیزر موهای زائد را انتخاب کنید. همچنین سرعت موتور دستگاه بالا باشد تا بتوانید در کمترین زمان بهترین نتیجه را کسب کنید. علاوه بر این دستگاه هایی که تعداد سری بیشتری دارند، طیف عملکرد متنوعی برای شما ایجاد می کنند که به وسیله آن می توانید در نواحی مختلف پوست و بدن، برای قسمتهای حساس، موهای نازک و یا ضخیم و ... از سری مخصوص استفاده کنید. قبل از خرید لیزر، حتما از شرکت های عرضه کننده این محصولات مشاوره خرید دریافت نمایید.

با انتخاب لیزر موهای زائد خانگی، در وقت و هزینه ای که برای رفع موهای زائد صرف می کنید صرفه جویی می شود. علاوه بر این شما می توانید در خانه و در زمانی مناسب این کار را خودتان انجام دهید. بنابراین زمان و مکان این کار را خودتان انتخاب می کنید و مهم تر از همه اینکه بهداشت و سلامتی پوست شما در روش خانگی کاملا حفظ می شود. 

مشخصات بهترین دستگاه لیزر موهای زائد :

برخی از دستگاه های لیزر خانگی عملکردی مشابه دستگاه موهای زائد سالنی و مطبی دارند. به این صورت که با سری ها و لامپ های متفاوت ، کارایی منعطف و نتیجه بخشی دارند و علاوه بر رفع موهای زائد، جوانسازی پوست و برطرف کردن چین و چروک آن، رفع انواع جوش و لکه های پوستی و ... را نیز ممکن می کند. با تهیه دستگاه لیزر موهای زائد خانگی میتوانید برای کل اعضای خانواده رفع دائمی موهای زائد را ممکن کنید و بدون نیاز به مراجعه به کلینیک و استفاده از دستگاه های لیزر مطبی، در طول چند جلسه در محیط خانه این کار را انجام دهید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

برای بالا بردن عمر لامپ های دستگاه های خانگی، می توانید برای هر نفر یک لامپ تهیه کنید تا تعداد شات های نامحدود برای هر نفر ممکن باشد. یکی دیگر از نکاتی که در هنگام  خرید بهترین لیزر موهای زائد باید به آن توجه کنید، سطح مقطع اسپات شات دستگاه است.  هرچه این سطح مقطع بیشتر باشد مدت زمان این کار کوتاه تر می شود. همچنین امکان کار کردن دستگاه با برق مستقیم مزیت مهمی است که جهت بالا بردن عمر باتری و دستگاه بسیار مهم است.

در هنگام استفاده از دستگاه های لیزر چه از نوع دستگاه لیزر سالنی و چه نوع خانگی، حتما از عینک مخصوص استفاده کنید تا چشمهای شما از تاثیر اشعه نور در امان باشد. تاییدیه های مختلف برای دستگاه های لیزر نشان دهنده ایمنی و استاندارد این دستگاه ها است بنابراین قبل از خرید حتما به این نکته توجه کنید.

 
نکته مهم دیگر برای خرید دستگاه لیزر خانگی و یا استفاده از دستگاه های لیزر سالنی وجود دارد، توجه به سری مخصوص لیزر موهای صورت است که با سطح مقطعی کمتر و سرعت فلش پایین تر استفاده می شود. توجه داشته باشید که برخی از دستگاه ها ممنوعیت استفاده برای خانم های باردار، افراد زیر 18 سال، بیماران دیابتی و ... دارند. بنابراین قبل از اقدام به لیزر موها، چه با دستگاه های خانگی و چه مراجعه به مطب، حتما با دکتر متخصص پوست مشورت کنید.

 

خرید و قیمت دستگاه لیزر رفع موهای زائد :

اگر به فکر خرید دستگاه لیزر موهای زائد سالنی یا خانگی هستید در نظر گرفتن نیازها و انتخاب دستگاهی که قابلیت رفع این نیازها را داشته باشد مهم است اما توجه به رنج قیمت دستگاه لیزر موهای زائد نیز یکی از اولویت ها است. در برخی موارد نیز این دستگاه ها به صورت اقساط برای پزشکان و کلینیک های پوست ارائه می شود. نسل جدید دستگاه های لیزر 2018 و 2019 با تکنولوژی های جدید تر، دارای سرعت بالاتر و بازدهی بهتر هستند. علاوه بر این درد و سوزش و التهاب کمتری نیز ایجاد می کنند.

اضافه شدن سیستم های خنک کننده به دستگاه هایی نظیر لیزر دایود و دستگاه لیزر SHR موجب شده کمترین درد و عوارض نیز در این روشها احساس نشود. در مقایسه با کارایی دستگاه های نام برده، قیمت مناسب آنها در بازار موجب فروش بالای این محصولات شده است. در صورتی که قصد خرید دستگاه های خانگی را دارید نیز قیمت آن بر اساس مشخصات و کارایی دستگاه و عملکرد انعطاف پذیر آن تعیین می شود و با صرف هزینه بالای دو میلیون تومان می توانید بهترین دستگاه های لیزر خانگی را تهیه کنید.

خرید لیزر موهای زائد

برای خرید دستگاه های لیزر مطبی نیز نسل جدید این دستگاه ها که در سال 2018 و 2019 به بازار عرضه شده اند با تکنولوژی سری های خنک کننده و قابلیت های تعیین رنگ پوست و تنظیم سرعت و شدت پالس های نوری متناسب با آن، تنظیم شدت نور برای نواحی مثل پوست صورت و ... بهترین انتخاب هستند که با شرایط خرید ویژه و اقساط حتی به صورت بلند مدت نیز قابل تهیه هستند.

برای مشاوره درباره انتخاب و خرید بهترین دستگاه لیزر موهای زائد خانگی و یا مطبی و سالنی ، کارشناسان گروه لیزر ایرانیان تامین کننده انواع لامپ های لیزر و سایر قطعات، با فروش ویژه دستگاه های لیزر دایود و SHR  و ... در کنار شما هستند تا با راهنمایی و مشاوره تخصصی بتوانید بهترین انتخاب را با توجه به نیازها و بودجه خود داشته باشید. گروه لیزر ایرانیان با واردات قطعات و لامپ های لیزر نیاز پزشکان محترم و کلینیکهای تخصصی پوست را در زمینه تامین این قطعات و تهیه دستگاه های لیزر برطرف کرده است.