طبق یک تحقیق در سال 2013 ، زنان به طور متوسط معادل 72 روز یعنی بالای 1700 ساعت اصلاح را در کل زندگی سپری می کنند. اصلاح ، اپیلاسیون و کلیه روشهای زدودن مو به عنوان "لیست های مهمترین کارهای زیبایی" شناخته شده است ، بنابراین منطقی است که لیزر موهای زائد دومین روش پرطرفدار این کار است زیرا در این روش در تعداد محدود جلسات لیزر که حداکثر 30 دقیقه طول می کشد، برای همیشه از شر موهای ناخواسته خلاص می شوید .

معایب دستگاه لیزر  SHR

لیزر موهای زائد با دستگاه ها و روشهای مختلفی انجام می شود. یکی از این روشها SHR است که یک روش لیزر مبتکرانه با سیستم Harmony XL Pro است که از پرتوهای نور متمرکز برای از بین بردن فولیکول های مو استفاده می کند. این به معنای واقعی حذف مو از ریشه است. هر پالس نور ، یک موج خاص از انرژی است که توسط ملانین در فولیکول مو جذب می شود. این فرآیند به تدریج ملانین و فولیکول های مو را با استفاده از گرمای موثر گرم می کند تا موها را برای در طولانی مدت از بین ببرد.

عملکرد و مزایای لیزر SHR

دستگاه لیزر اس اچ آر ناحیه زیر سطح پوست را هدف می گیرد و به این ترتیب پوست شما به هیچ وجه تحت تاثیر لیزر قرار نمی گیرد و هیچ علامت قابل مشاهده ای از تاثیر لیزر بر سطح پوست ایجاد نمی شود. در بیشتر روشهای لیزر و اپیلاسیون کوتاه مدت پوست شما کمی گرم شده و احساس سوزش در آن ایجاد می شود. اما در لیزر SHR با ابزار خنک کننده، بر خلاف سایر روش ها هیچ گونه سوزش و درد سطحی را تجربه نخواهید کرد و نیازی به بی حسی پوست ندارید.

مزایای لیزر shr در رفع موهای زائد

بنابراین رفع موهای زائد با SHR برای مناطق حساس پوست بی خطر است و می توان از آن حتی در صورت نیز استفاده کرد و با استفاده از این روش می توان موهای زائد روی لب ، سوراخ بینی و بین ابروها را برای همیشه از بین برد. همچنین اپلیکاتور دستگاه SHR به گونه ای ساخته شده که به راحتی می توانید نواحی بزرگ بدن را با سرعت بیشتری لیزر کنید و برای همیشه موهای زائد ساق پا ، ناحیه بیکینی یا پشت خود را از بین ببرید و دیگر مجبور به اصلاح و واکس زدن نخواهید شد.

رفع موهای زائد با دستگاه لیزر SHR چند جلسه طول می کشد ؟

روشهای خطرناک و دردناک را کنار بگذارید و برای انتخاب روش بدون درد خود اقدام کنید. در هر زمان از سال و برای هر نوع رنگ پوست حتی پوستهای برنزه، می توانید برنامه ریزی کنید و بدون خطر و درد، بهترین نتیجه را بگیرید. دستگاه لیزر اس چ آر SHR بعد از فقط 6 تا 8 جلسه برای همیشه موهای شما را از بین می برد و به این ترتیب بدون صرف بیش از 1700 ساعت اضافی ، از پوستی نرم و صاف و بدون مو برای همیشه لذت ببرید. البته برای انواع مختلف پوست و مو ممکن است این تعداد جلسات کمی تغییر کند و بیشتر و یا کمتر شود اما به طور معمول در بیشتر موارد حداکثر در 8 جلسه نتیجه کاملا رضایت بخش خواهد بود.

به طور خلاصه میتوان گفت با استفاده از فناوری لیزر SHR موها سریعتر ، نرمتر و کم درد تر از بین می رود. SHR فقط 50 درصد از انرژی را برای از بین بردن دائمی موها استفاده می کند. 50 درصد باقیمانده در طول درمان در سلولهای بنیادی که مسئول تولید مو از طریق پوست هستند جذب می شود. به این ترتیب نیازی به دریافت انرژی بالا ندارید تا نتیجه خوبی بگیرید. پوست با شش تا ده برابر انرژی کمتر اما با فرکانس بالا درمان می شود. فن آوری اس اچ آر به آرامی پوست را با انرژی کم اما با فرکانس بالا از طریق ملانین و سلول های بنیادی گرم می کند. در این روش ، حتی ضخیم ترین موها را می توان بهتر و به طور دائمی از بین برد.

عوارض لیزر SHR

با لیزر موهای زائد اس اچ آر عوارضی مانند تاول ، جای زخم و سوختگی را به دست فراموشی بسپارید. قرمزی اندک پوست کاملا طبیعی است و نتیجه ای مطلوب است و این نشان می دهد که فولیکول به درمان پاسخ داده است. این واکنش به طور معمول طی چند ساعت از بین می رود اما به طور کلی واکنش ظاهری ناحیه تحت درمان بلافاصله پس از لیزر، به میزان انرژی دریافت شده و نوع پوست بیمار بستگی دارد. برای عوارض کمتر از قرار گرفتن در معرض آفتاب قبل و بعد از هر درمان خودداری کنید.

عوارض دستگاه shr

با سر خنک کننده جدید دستگاه SHR، ابتدا پوست شما قبل از پرتوی لیزر خنک می شود تا گرمای لیزر احساس نشود. بنابراین عوارض و تاثیر محسوسی ایجاد نمی شود و شما آن را مانند نیش یک پشه که بیش از چند میلی ثانیه زمان نمی برد احساس خواهید کرد.

مقایسه دستگاه لیزر SHR و الکساندرایت 

برای رفع موهای زائد با استفاده از لیزر، دستگاه های متعددی وجود دارد که روش کار و نتایج متفاوتی دارند. در این میان دو دستگاه لیزر اس اچ آر و دستگاه الکساندرایت طرفداران زیادی دارند. در مقایسه بین دستگاه لیزر SHR و الکساندرایت باید گفت اولین تفاوت در شیوه کار این دو دستگاه است. SHR درواقع با طول موج نوری 690 نانومتر و حرکات رفت و برگشتی روی سطح پوست، به صورت عمقی به فولیکول نفوذ کرده و آن را گرم می کند و از بین میبرد.

این در حالی است که دستگاه لیزر الکساندرایت با طول موج لیزر 755 نانومتر کار میکند.

مقایسه دستگاه لیزر  SHR و الکساندرایت

اما این گرما با پالسهای کوچک به پوست وارد شده و سوختگی در آن ایجاد نمیکند. به دلیل اینکه ملانین در این روش نور کمتری جذب می کند، بنابراین درد کمتری احساس خواهد شد و در مقایسه با روشهای دیگر می توان گفت اس اچ آر در واقع روشی بدون درد است. دستگاه لیزر SHR برای همه انواع رنگهای پوست قابل استفاده است و تاثیر بسیار خوبی در حذف موها دارد و حتی موهای نازک و کرکی را نیز به طور دائم از بین می برد در حالی که دستگاه الکساندرایت برای پوستهای روشن و بسیار روشن و همچنین پوستهای کک مک دار و زال مناسب تر است. دستگاه الکساندرایت ممکن است در پوستهای تیره هایپر پیگمنتیشن ایجاد کند. به این معنی که رنگدانه های پوست افزایش پیدا کرده و لکه های روشن در پوست ایجاد شود.