وجود موهای زائد برای بسیاری از افراد باعث ایجاد ناراحتی،آزار و اذیت می شود. وقتگیر بودن و سخت بودن اصلاح مداوم موهای زائد و مسائلی از این دست باعث می شود تا انسان به دنبال راه حل هایی برای کاهش موهای زائد و یا حذف کامل آنها باشد.از زمانی که انواع لیزرها درکنار دیگر روش های از بین بردن موهای زائد معرفی شده اند با مقایسه روش های متفاوت و بررسی های آنها مشخص شده است که بهترین روش ازبین بردن و کاهش موهای زائد استفاده از لیزر است.

نحوه کار لیزر

در تارهای موی زائد رنگدانه ملانین وجود دارد لیزر که نوری تک طول موج و تک رنگ است جذب ملانین می شود و می تواند سلول های سازنده مو را تخریب کند و باعث از بین رفتن موهای زائد شود،درصورتی که موهای زائد تیره تر و ضخیم تر باشند به دلیل بیشتر بودن میزان ملانین و جذب بهتر و بشتر نور لیزر موهای زائد راحت تر و سریعتر از بین می روند. اگر شما صاحب پوستی روشن و سفید هستید احتمال اینکه لیزر باعث سوزاندن پوست شما شود کمتر است.

لیزر دایود و رفع موهای زائد

درصورتی که شما پوستی روشن و موهایی ضخیم و تیره دارید حذف موهای زائد به وسیله لیزر برایتان راحت تر و سریعتر انجام می شود،البته با توجه به دستگاه های مختلف و راه حل های جدید برای افراد با موهای روشن تر و پوست تیره نیز بدون سوزاندن و ایجاد آسیب برای پوست امکان از بین بردن موهای زائد به وسیله لیزر وجود دارد. لازم است بدانید حذف دائمی موهای زائد بلوند یا قرمز به طور کامل امکانپذیر نیست.

در بعضی موارد به دلیل شرایط خاص موجود امکان دارد مدت زمان نتیجه بخش بودن لیزر به طول انجامد و یا لیزر موهای زائد نتیجه صحیح نداشته باشد. ایجاد لک یا ضایعه برای مبتلایان به برخی از بیماری های خاص وجود دارد و همچنین برای افرادی که مبتلا به بیماری های هورمونی هستند بدون بررسی توسط متخصص و انجام درمان های لازم اعم از استفاده از دارو های تجویز شده توسط پزشک لیزر نتیجه ای نخواهد داشت و رویش مجدد موی زائد متوقف نمی شود. بنابراین درصورتی که شما مبتلا به بیماری یا اختلالی هستید پیش از استفاده از لیزر حتما به متخصص مراجعه کنید و به صورت درست مشکل را کاملا برطرف سازید.

لازم به ذکر است مبتلایان بعضی بیماری ها به دلیل شرایط ویژه ای که دارند به هیچ وجه نباید تحت درمان با لیزر برای رفع موی زائد قرار گیرند. اگر که در محل لیزر زخم، جوش چرکی و یا عفونت وجود دارد باید تا زمان بهبود کامل محل لیزر به تعویق افتد.

لازم به ذکر است لیزر باعث کمرنگ شدن تتو می شود اگر در محل لیزر تتو دارید لازم است پیش از انجام آن از چنین اتفاقاتی آگاه باشید.

آیا می توان گفت که برای از بین بردن موهای زائد به چند جلسه لیزر احتیاج است؟

پرواضح است که تعداد جلسات لازم برای کاهش یا از بین بردن موهای زائد به شرایط متفاوتی بستگی دارد ونمی توان یک دوره ثابت و از پیش تعیین شده ای را برای همه درنظر گرفت. حتی لیزر موهای زائد برای نواحی مختلف بدن مدت زمان متفاوتی نیاز دارد و موهای زائد در هر قسمت با تعداد جلسات متفاوتی از بین می روند.

پیش از لیزر با یک متخصص مشورت کنید. موهای زائد را فقط به وسیله تراشیدن اصلاح کنید. اگر داروی خاصی مصرف میکنید و یا بیماری خاص یا سابقه مسائلی همچون تبخال دارید با مشورت متخصص درمان دارو را قطع و یا شروع کنید. تحت تابش آفتاب قرار نگیرید و اگر پوست تیره ای دارید از کرم های روشن کننده استفاده کنید و استفاده از کرم ضدآفتاب را به هیچ عنوان فراموش نکنید.

یکی از دستگاه های لیزر مناسب مخصوصا برای پوست ایرانی ها لیزر Diode می باشد.شاید بخواهید بدانید که برتری لیزر دایود چیست؟ با توجه به طیف گسترده ای از طول موج ها که این لیزر دارد امکان استفاده از لیزر دایود برای افراد با پوست تیره نیز فراهم است و برای این نوع پوست نتیجه ای مطلوب خواهد داشت. به خاطر داشته باشید اگر این دستگاه را به خوبی نشناسید و روش کار آن را ندانید لیزر Diode می تواند باعث سوختن پوست شما شود.

لیزر Diode با توجه به طول موج، قدرت و توان ویژه ای که دارد تاثیر قوی تری در رفع موی زائد و تخریب موهای زائد دارد و می تواند تا عمق بیشتری نفوذ کند. میزان نفوذ بالا و طول موج مناسب این دستگاه باعث برتری آن در بین دیگر دستگاه ها می شود. لیزرهای دیگر همچون الکساندر بر پایه تحریک فلاش تانک کار می کنند و اساس کار دستگاه لیزر دایود متفاوت بوده و برای استفاده در کلینیک به شدت توصیه می شوند.

تفاوت دستگاه لیزر دایود و الکساندر

لیزر دایود نسبت به الکساندر دستگاهی جدیدتر و به روز تر به حساب می آید. با توجه به طول موج لیزر Diode که حدود 800 تا 810 می باشد این طول موج جذب ملانین کمتری نسبت به لیزر الکساندر دارد اماقدرت نفوذ بیشتر آن باعث می شود اثر حرارتی و نابود و تضعیف کنندگی بیشتری برای موی زائد داشته باشد. بشتر بودن عمق نفوذ لیزر دایود در مقابل لیزر الکساندر باعث می شود لیزر راحت تر به فولیکول مو برسد و سریعتر باعث از بین رفتن موی زائد می گردد .سیستم خنک کننده بهتری که لیزر Diode به نسبت دیگر لیزرها همچون الکساندر دارد باعث می شود تا آسیب های ناشی از حرارت لیزر کاهش یابد و سرعت درمان افزایش می یابد.

از دیگر مزایا و تفاوت های لیزر دایود نسبت به لیزر الکساندر عمق نفوذ بهتر و بیشتر آن است که باعث می شود کارایی بهتری داشته باشد و رفع موی زائد بهتر انجام شود. به دلیل جریان یکنواخت دستگاه دایود میزان ریسک کمتری دارد و آسیب کمتری به پوست می رساند. همانطور که پیش از این گفته شد توانایی خنک کنندگی که این دستگاه دارد باعث برتری آن نسبت به لیزر الکساندر شده است.

تفاوت دستگاه لیزر دایود و الکساندر

Diode طول موج بلندتری نسبت به لیزر الکساندر دارد طول موج کوتاه تر باعث می شود درمان لیزر برای افراد با پوست روشن تر موثرتر باشد. لیزر الکساندر برای نواحی بزرگتر نیز کارآمدتر است.

لیزر الکساندر با فاصله مشخصی از پوست کار می کند و هنگام کار با این وسیله به ژل احتیاج است اما لیزر دایود بدون ژل کار کرده و روی پوست قرار می گیرد.همچنین لیزر دایود سبک تر است و امکان حمل آن وجود دارد. این امکان نیز وجود دارد که به وسیله لیزر الکساندر لک های پوستی را کم رنگ کرد ولی چنین قابلیتی برای لیزر دایور وجود ندارد.

نوع لیزر الکساندر فلش لامپ است درصورتی که لیزر دایود به این صورت نمی باشد ، لیزر های فلش لامپ بعد از اتمام کار باید تعویض شوند ولی لیزر Diode چنین درگیری هایی ندارد.
لیزر الکساندر دو نوع خنک کننده هوا و گاز دارد و این خنک کننده ها و نحوه فعالیت آنها باعث می شوند در هنگام کار درد و آسیب کمتری احساس شود.

تفاوت لیزر shr و لیزر دایود چیست؟

لیزر shr ( Super Hair Removal) یکی از آخرین مدل های لیزر و دستگاه رفع موی زائد است.خنک کننده های بسیار قوی این دستگاه باعث شده تا هر جلسه درمان کل بدن زمان کوتاه تری داشته باشد این زمان به کمتر از 1 ساعت کاهش پیدا کرده است. از مزایای دستگاه لیزر shr می توان به قیمت مناسب آن در مقابل کارایی و ارزش افزوده آن دانست. این دستگاه جذب کمتری در ملانین پوست دارد و در نتیجه در هنگام کار درد کمتری ایجاد می کند البته نفوذ بیشتر در ملانین که از جمله خصوصیات لیزر Diode می باشد باعث قدرت بیشتر دستگاه دایود شده است.

لازم به ذکر است لیزر shr برای لیزر موهای زائد افراد با پوست تیره و یا حتی برنزه نیز مناسب است و این دستگاه می تواند در این شرایط و برای این افراد نیز نتیجه ای مطلوب داشته باشد. اگر طبق دستور متخصص و در بازه های زمانی درست اقدام به استفاده از دستگاه نکنید و توصیه های متخصص را جدی نگیرید این دستگاه برای شما فقط هزینه به همراه دارد و نتیجه ای مطلوب حاصل نمی شود. البته لازم است بدانید این نکته برای تمام روش های درمان صادق است و باید درطول درمان توصیه های متخصص را به صورت کامل اجرا کنید تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

از جمله مزایای این دستگاه می توان به خنک کنندگی بالا و کاهش عوارض دستگاه همچون کاهش سوختگی اشاره کرد. دیگر برتری این دستگاه مناسب بودن آن برای افراد با پوست تیره است و همچنین مناسب رفع موی زائد در سطح وسیع می باشد.

تفاوت لیزر دایود و ipl

Ipl را نمی توان یک دستگاه هم رده دایود دانست ولی به علت ارزان بودن آن همه گیر شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله امکان نفوذ در پوست را ندارد و فقط می تواند بر ساقه مو تاثیر گذارد. در حالت کلی دستگاه لیزر ipl توانایی از بین بردن موی زائد را ندارد و شاید بتوان گفت این دستگاه امکان کم، ضعیف و نازک کردن تار مو را داراست همچنین با استفاده از ipl طول درمان نیز به سبب اثر بخشی ضعیف دستگاه افزایش می یابد. کاری که شاید بوسیله لیزر Diode در مدت زمان کوتاهتری انجام شود به وسیله ipl به زمان بیشتری احتیاج دارد. مضرات دستگاه لیزر دایود

استفاه از هرکدام از دستگاه های لیزر می تواند همزمان مزایا و معایبی را به همراه داشته باشد. این امکان وجود دارد که بدن شما نسبت به یک یا چند روش حساسیت داشته باشد و از خود عکس العمل نشان دهد. ایجاد حساسیت احتمالی و عکس العمل منفی پوست می تواند یکی از مضرات این لیزر به حساب آید. التهاب پوستی یکی از مسائلیست که پس از لیزر احنمال رخ دادن آن وجود دارد البته بعد از هربار لیزر امکان دارد پوست برای چند ساعت ملتهب شود اما بعد از مدتی التهاب برطرف شده و پوست به حالت عادی برمی گردد.

این امکان وجود دارد که پس از استفاده از لیزر دایود سوختگی، تغییر رنگ و یا آکنه روی پوست پدید آید البته احتمال ایجاد عوارض بعد از لیزر خیلی زیاد نیست و میتوان گفت 5 تا 10 درصد افراد امکان ابتلا به عوارض را دارند و باید پیش از انجام لیزر تحت نظر متخصص چکاپ های لازم به صورت تمام و کمال انجام شود.

مضرات دستگاه لیزر دایود

به دلیل اینکه ضخامت پوست در تمام بخش های مختلف یکسان نیست این احتمال وجود دارد که لیزر باعث ایجاد زخم و یا خونریزی سطحی شود بنابراین باید دقت داشت و از لیزر برای بخش های حساس مدت زمان کمتر و قدرت کمتری استفاده شود. تغییر رنگ بعد از لیزر یکی دیگر از عوارض محتمل است البته باتوجه به تفاوت هایی که پوست افراد مختلف دارد احتمال این وجود دارد که لک های ایجاد شده دائمی یا موقت باشند.

این احتمال وجود دارد که بعد از لیزر روی سطح پوست خود احساس خارش داشته باشید به هیچ وجه با دست خود پوستتان را نخارانید زیرا می تواند ایجاد لک روی پوست شما را درپی داشته باشد. ای روش برای صاحبین موهای روشن تاثیر چندانی ندارد ولی برای افراد با موی تیره سرعت و اثرگذاری بسیار خوبی دارد.

راهنمای خرید دستگاه لیزر دایود

با توجه به مزایا و معایب ذکر شده برای انواع لیزر ها اگر شما تمایل به خرید دستگاه لیزر دایور دارید باید نکاتی را رعایت کنید . درابتدای امر باید تفاوت لیزر ها را بررسی و مطالعه کنید باید به خوبی بدانید لیزر دایود چیست و در چه شرایطی و برای چه مخاطبی بهترین نتیجه را خواهد داشت.همچنین بررسی قیمت لیزر دایود نیز پیش از خرید دارای اهمیت است.

اینکه بیشتر افرادی که مخاطب و مصرف کننده دستگاه شما هستند چه شرایط پوستی دارند نیز حتی می تواند در انتخاب شما تاثیرگذار باشد. قیمت لیزر دایود با توجه به کیفیت این محصول مبلغ معقولی به نظر می رسد و این امر می تواند یکی از دلایل مهم برای خرید دستگاه لیزر دایود به شمار آید. جهت مشاوره خرید دستگاه لیزر دایود می توانید با گروه لیزر ایرانیان تماس حاصل نمایید.

به ساختار و ارگونومی هندپیس دستگاه توجه کنید، پرکاربردترین و همچنین گرانترین بخشی که هنگام خرید دستگاه لیزر دایود باید مورد توجه قرار گیرد هندپیس است زیرا میزان کارایی آن از دیگر بخش ها بسیار بیشتر است که نباید استفاده کننده دستگاه را مورد آزار قرار دهد.

حتما پیش از خرید این محصول از هر مرکزی مطالعات خود را تکمیل کنید و با سوال لیزر دایود چیست سعی کنید هرچیزی که برای خرید دستگاه لیزر دایود به آن احتیاج دارید را بدانید این جستجو شامل ظاهر، کارایی ، کیفیت ، اثرات و حتی قیمت لیزر دایود و ... می شود. دانش شما کمک می کند تا به سودجویان اجازه ندهید تا محصول بی کیفیت و ناکارآمد به شما بفروشند.