چه دستگاه لیزر حذف موهای زایدی را بخریم ؟

قبل از پاسخ دادن به این سوال که چه دستگاهی لیزری را خریداری کنیم؟ شاید بهتر باشد بدانیم چه دستگاه هایی در بازار وجود دارد و هریک از آنها را بهتر بشناسیم تا بتوانیم منطبق بر نیاز و خواسته خود خرید کنید. البته لازم است بدانید که مشاوران گروه لیزر ایرانیان با توجه به اشراف کامل به بازار در این بخش میتوانند به شما کمک کنند کافیست تنها با یک تماس با آنها ارتباط برقرار کنید. اما در ابتدا باید نیاز خود را به طور کامل شناسایی کنید در این مرحله پیشنهاد میگردد لیست توقعات و یا نیازهای خود را در یک لیست یادداشت نمایید و سپس این لیست را بنا به الویتهای خود تغییر دهید اما  همواره در ذهن داشته باشید که دستگاه دارای مجوز وزارت بهداشت ایران و یا FDA آمریکا میتواند یک الویت مهم در انتخاب دستگاه لیزر توسط شما باشد هرچه دستگاه SHR گواهی نامه های مختلف را دریافت کرده باشد میتوان به این دستگاه بیشتر اعتماد کرد, پس در گام اول دانستید که داشتن مجوز دستگاه خیال شما را از بابت کارایی و مشکلات بعدی آن راحتتر میکند. اما انتخاب بین گزینه ها و برندهای مختلف همچنان ممکن است شما را سرگردان کند برای حل این مشکل تنها یک مشاور زبده میتواند به شما کمک کند .تا بتوانید بهترین انتخاب و خرید را در بازار انجام دهید. شرکتهای مختلف در این مرحله معمولا دستگاه خود را برتر از سایر دستگاه ها میدانند لذا بهتر است که مشاورین  که بی طرف هستند  و در این زمینه اشراف کامل به بازار دارند کمک دریافت کنید. در ادامه به شرح کامل این موضوع می پردازیم:
 
 
دستگاه اس اچ آر چیست؟
 
دستگاه اس اچ آر جدیدترین تکنولوژی دستگاههای لیزر نوری است که نسبت به مدلهای قدیمی یعنی آی پی ال و یا ایلایت ارتقا پیدا کرده است از آنجا که اکثر پزشکان تمایل دارند با سرعت بیشتری لیزر کنند از این رو دستگاه های اس اچ آر پدید آمدند.در واقعیت دستگاه اس اچ آر با دستگاه های آی پی ال و ایلایت تفاوت چندانی ندارد و همان دستگاه است اما ارتقا پیدا کرده است به گونه ای که در هر ثانیه ۱۰ شات میزند این سرعت بالا باعث میشود بیمار درد کمتری را احساس کند و البته پزشک نیز با سرعت بیشتری میتواند کار خود را انجام دهد اس اچ آر ها نیز مانند نسل قبلی لیزرهای نوری ( آی پی ال - ایلایت ) دارای انواع  استند / پرتابل است . دستگاه های پرتابل بیشتر مناسب افرادی است که تمایل دارند,در چندین محل کار کنند و یا محل فعالیت خود را تغییر دهند.اما دستگاه های پرتابل اس اچ آر دارای قدرت بیشتری است و میتوان از این دستگاه در کلینیک ها و مطبها استفاده نمود. پس در واقعیت اس اچ آر همان لیزر نوری است که با اثر گرمایی بر روی پیاز مو انرا از بین میبرد اما با سرعت ده بیشتر نسبت به نمونه های قبلی خود لازم است بدانید فرکانس دستگاه اس اچ آر ده است که باعث میشود ده برابر سرعت بیشتری نسبت به نمونه های قبلی داشته باشد. 
از ویژگی های ظاهری اس اچ ار شاتهای پی در پی و پشت سرهم است که باعث میشود با دستگاه اس اچ آر به صورت رولی کار کرد.این سرعت بالا همچنین احتمال سوختگی و آسیب دیدگی بر روی پوست را افزایش میدهد و این باعث رضایت بیشتر مراجعه کننده و تاثیر بیشتر لیزر خواهد شد.
 
قیمت دستگاه اس اچ آر چقدر است ؟
قیمت دستگاه اس اچ آر عمدتا به دسته بندی انواع آن یعنی استند و پرتابل بستگی دارد.از آنجا که دستگاه اس اچ آر استند دارای توان بالاتری نسبت به نمونه پرتابل است لذا انتخاب این دستگاه برای مطب و یا کلینیک میتواند گزینه خوبی باشد. قیمت دستگاه اس اچ آر پرتابل ارزانتر از دستگاه اس چ آر استند است  در کل میتوان عوامل موثر بر قمیت دستگاه اس اچ آر را  به شرح زیر بیان نمود:
 
استند/ پرتابل : معمولا قیمت دستگاه اس اچ آر استند به علت داشتن توان بیشتر بالاتر است و قیمت مدلهای پرتابل کمتر است.
تک هندپیس / چند هندپیس : هرچه تعداد هندپیس یک دستگاه بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر میرود اما ما به شما پیشنهاد نمیدهیم که از دستگاه هایی با چند هندپیس استفاده کنید بهتر این است که یک دستگاه با یک هندپیس تخصصی داشته باشید به جای آنکه چند هندپیس که  عملکردهای  خوبی ندارد داشته باشید.
کشور سازنده : معمولا دستگاه های اروپایی قیمت بیشتری نسبت به نمونه های چینی دارند اما در ذهن داشته باشید که اغلب دستگاه های اس اچ آر موجود در ایران وارداتی از کشور چین و یا تولید شده در ایران هستند. لذا بهتر است گول افرادیکه دستگاه های خود را اروپایی میدانند نخورید برای اطلاع از صحت اطلاعات دستگاه شما به عنوان خریدار بهتر است که از شرکت مورد نظر خود شناسنامه دستگاه را طلب کنید و شخصا در پرتال رسمی تجهیزات پزشکی جستجو کنید.
مجوز وزارت بهداشت و درمان: حتما و حتما میبایست دستگاه اس اچ آر دارای مجوز وزارت بهداشت و درمان را خریداری نمایید و از خریدن دستگاه های فاقد مجوز جدا پرهیز کنید , زیرا این دستگاه های بدون مجوز اکثرا قیمت مشابه دستگاه های دارای مجوز را دارند اما کارایی و اثر بخشی آنها بسیار کم است و این امر شما را در آینده دچار مشکل خواهد کرد.
آموزش : بعضی از شرکتهای تجهیزات پزشکی  بعد از فروش دستگاه دروه های مختلف اموزش مقدماتی کار با دستگاه را به صورت رایگان و یا با هزینه بسیار کم برگزار میکنند.بهتر است از این شرکتها خرید کنید و یا در مذاکرات خرید دستگاه اس اچ آر این موضوع را پیش بکشید.
مقاله نوشته شده توسط مدیر بازاریابی گروه لیزر ایرانیان